De provincie Limburg gebruikt cookies om jouw surfervaring op deze website gemakkelijker te maken.

Strict noodzakelijke cookies
Deze cookies zijn strikt noodzakelijk om over de site te avigeren, of om te voorzien in door u aangevraagde faciliteiten.
Functionaliteitscookies
Deze cookies verbeteren van de functionaliteit van de website door het opslaan van uw voorkeuren.
Prestatiecookies
Deze cookies helpen om de prestaties van de website te verbeteren, waardoor een betere gebruikerservaring ontstaat.
Online surfgedrag gebaseerde reclame cookies
Deze cookies worden gebruikt om op de gebruiker toegesneden reclame en andere informatie te tonen.
Meer weten...

Legislatuur 2012 - 2018

Op 14 oktober 2012 werden de nieuwe gemeenteraden en de provincieraad verkozen. Maandag 3 december 2012 werd de provincieraad geïnstalleerd en werd de deputatie aangesteld.

Lijst van de leden van de provincieraad van Limburg, aangesteld krachtens de provincieraadsverkiezingen van 14 oktober 2012

Naam en voornaam Woonplaats Geboren op Politieke fractie/groep
ALEN Marie-Rose Beringen 1953-03-26 N-VA
AMAGHLAOU Hassan Genk 1966-06-25 sp.a-Groen
BARTELS Veronique Heusden-Zolder 1974-11-22 VLAAMS BELANG
BECKERS Rik Sint-Truiden 1956-04-20 VLAAMS BELANG
BERGEN Marijke As 1958-07-28 N-VA
BOLLEN Walter Bilzen 1965-06-18 N-VA
BORREMANS Mario (3) Heusden-Zolder 1972-10-08 N-VA
BROUNS Jo Kinrooi 1975-01-12 CD&V
BRUNINX Marijke (1) Bilzen 1964-02-02 Open VLD
BYNENS Anne-Lies Diepenbeek 1964-09-02 N-VA
CARLIER Birgitt (1) Lummen 1976-01-25 sp.a-Groen
CLAES Mieke Sint-Truiden 1985-06-24 N-VA
CLEEREN Jef Sint-Truiden 1934-05-03 CD&V
CORNELISSEN Sigrid (1) Peer 1971-12-13 CD&V
CREMERS Walter Lommel 1956-01-02 sp.a-Groen
CUYPERS Anne Beringen 1956-05-29 CD&V
DE CEULAER Maarten (1) (10) Bree 1963-04-10 Open VLD
DE MEESTER Wim Dilsen-Stokkem 1950-10-18 VLAAMS BELANG
DENEUKER Danny Borgloon 1961-10-02 sp.a-Groen
DRIESEN Jos (7) Bocholt 1952-07-18 N-VA
FEYTONS Marc Borgloon 1970-01-19 Open VLD
GABRIëLS Liesbet Genk 1981-06-01 CD&V
GERAERTS Jean Bilzen 1947-09-03 VLAAMS BELANG
GERITS Erik (9) Genk 1968-08-16 CD&V
GOVAERTS Stefan (1) Tessenderlo 1965-02-02 CD&V
KEUNEN Frank (1) Hasselt 1960-06-15 sp.a-Groen
KNEVELS Hugo Genk 1966-10-28 N-VA
KOç Ahmet (6) Beverlo 1977-05-05 sp.a-Groen
KORTLEVEN Marleen Maasmechelen 1953-02-08 Open VLD
LAMBRECHTS Bert Hasselt 1962-08-10 N-VA
LENSSEN Georges (1) Maasmechelen 1953-04-12 Open VLD
LEYSSENS An Heusden-Zolder 1959-05-05 N-VA
LINSEN Kelly (1) Neerpelt 1981-02-03 sp.a-Groen
MAAS Bianca (8) Overpelt 1978-01-20 N-VA
MOORS Inge Bilzen 1968-08-21 CD&V
MULDERS Mieke (1) Stokkem 1960-03-19 sp.a-Groen
NELISSEN Kathleen Tongeren 1974-01-29 N-VA
NIJS Bob Lommel 1982-02-09 CD&V
OOMS Koen Hasselt 1953-11-17 VLAAMS BELANG
PAULY Johan (1) Lanaken 1970-09-14 N-VA
PEUSKENS Jean-Paul Bocholt 1964-11-26 sp.a-Groen
PIETERS Andy (2) Maasmechelen 1988-11-15 N-VA
PHILTJENS Igor Alken 1975-03-12 Open VLD
RAMAEKERS Mieke (1) Maasmechelen 1953-11-07 CD&V
REMANS Veerle (1) Zutendaal 1964-08-23 CD&V
ROBBEN Jos Meeuwen-Gruitrode 1955-06-16 VLAAMS BELANG
RUTTEN Leopold Ham 1942-09-04 Open VLD
SCHOENMAEKERS Veerle (4) Diepenbeek 1977-10-30 sp.a-Groen
SMEETS Frank Neerpelt 1962-11-16 CD&V
SMETS Brigitte Hasselt 1958-10-10 sp.a-Groen
SMETS Frank (1) Riemst 1976-05-11 CD&V
THIJS Marleen (1) Zonhoven 1962-08-14 CD&V
TRUYENS Raf Hechtel-Eksel 1973-04-04 CD&V
VAN BAELEN Gilbert Neerpelt 1959-06-27 Open VLD
VANDENHOVE Ludwig Sint-Truiden 1959-12-10 sp.a-Groen
VANDEPUT Frederick Zonhoven 1978-07-21 Open VLD
VANDEPUT Marc Hasselt 1953-05-17 CD&V
VANDERSTEEGEN Miet Maaseik 1963-03-10 N-VA
VERBRUGGE Hendrik Alken 1958-09-24 N-VA
VERHEYEN Katja Bree 1980-02-29 N-VA
VOSSIUS Diane Sint-Truiden 1954-05-08 CD&V
WEBERS Maurice Beringen 1962-04-06 sp.a-Groen
YILDIZ Fatma Genk 1956-03-01 CD&V

(1) Mevrouw Bruninx Marijke, mevrouw Carlier Birgitt, mevrouw Cornelissen Sigrid, de heer De Ceulaer Maarten, de heer Govaerts Stefan, de heer Keunen Frank, de heer Lenssen Georges, mevrouw Linsen Kelly, mevrouw Mulders Mieke, de heer Pauly Johan, mevrouw Ramaekers Mieke, mevrouw Remans Veerle, de heer Smets Frank en mevrouw Thijs Marleen werden op 2012-12-03 geïnstalleerd in de plaats van de hierna vernoemde verkozenen die hun mandaat niet hebben aanvaard:
de heer Steegen Bruno, de heer Dewael Patrick, mevrouw Willems Carmen, mevrouw Robeyns Els, de heer Ceyssens Lode, mevrouw Lijnen Nele, de heer Gabriëls Jaak, de heer Beke Wouter, mevrouw Del Re Valerie, de heer Keulen Marino, de heer Vanvelthoven Peter, mevrouw Kitir Meryame, de heer Danen Johan, mevrouw Lieten Ingrid, de heer Sleypen Koen, de heer Peumans Jan, de heer Terwingen Raf, de heer Vandeurzen Jo, de heer Sauwens Johan, de heer Belet Ivo

(2) Op 2013-05-20 werd mevrouw Schmitz Petra (N-VA) geïnstalleerd als raadslid, in opvolging van de heer Pieters Andy, ontslagnemend

(3) Op 2014-10-15 werd mevrouw Geyskens Liesbet (N-VA) geïnstalleerd als raadslid, in opvolging van de heer Borremans Mario, ontslagnemend

(4) Op 2015-01-21 werd de heer Erwin Wagemans (sp.a-Groen) geïnstalleerd als raadslid, in opvolging van mevrouw Veerle Schoenmaekers, ontslagnemend

(5) Vanaf 2015-10-21 zal mevrouw Kathleen Nelissen haar mandaat als provincieraadslid verder uitoefenen als onafhankelijke

(6) Vanaf 2016-09-21 zal de heer Ahmet Koç zijn mandaat als provincieraadslid verder uitoefenen als onafhankelijke

(7) Op 2017-09-20 werd de heer Tom Leonavicius (onafhankelijke) geïnstalleerd als raadslid, in opvolging van de heer Jos Driesen, overleden op 2017-07-03

(8) Vanaf 2018-05-16 zal mevrouw Bianca Maas haar mandaat als provincieraadslid verder uitoefenen als onafhankelijke

(9) Op 2018-06-20 werd de heer Benny Spreeuwers (CD&V) geïnstalleerd als raadslid, in opvolging van de heer Erik Gerits, ontslagnemend

(10) Op 2018-09-19 werd mevrouw Heidi Hendrikx (Open VLD) geïnstalleerd als raadslid, in opvolging van de heer Maarten De Ceulaer, ontslagnemend